ABD devletin başına CISO atadı

gregory touhill

Gregory Touhill

ABD yönetimi siber güvenlik yönetişimde merkezi otoriteyi daha aktifleştirmek için adım atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Reuters’ın geçtiği habere göre, Amerikan hükümeti ‘federal siber güvenlik şefi’ olarak adlandırdığı yeni pozisyona hava kuvvetlerinden emekli General Gregory Touhill’i atadı.
Dünyanın siber güvenliğini kimler yönetiyor >> Siber Liderler dizisi için tıklayınız
Ataması yapılan ‘siber güvenlik şefinin’ amaçlarının başında devlete ait ağların siber saldırılara karşı savunmasının güçlendirilmesi olduğu ifade edildi. Touhill’in görevleri arasında kritik altyapı güvenliğinin koordine edilmesi de bulunuyor. Bir anlamda Amerikan devletinin CISO’su (Chief Information Security Officer) olacak olan Touhill bu makama atanmadan önce Anayurt Bakanlığında siber güvenlik ve iletişim müsteşarı olarak görev yapıyordu. Emekli generalin bu atın sonunda  yeni görevine başlaması öngörülüyor. Touhill’in yardımcılığına ise Beyaz Saray Milli Güvenlik Konseyi’nde siber güvenlik direktörü olarak çalışan Grant Schneider getirildi.
Haftalık Siber Bülten raporuna abone olmak için formu doldurunuz


Verdiğiniz bilgiler 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır, sadece verdiğiniz talimat istikametinde kullanılacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.