Siber saldırı hastaneyi çalışamaz hale getirdi

ABD’nin Güney Kaliforniya bölgesinde bulunan bir hastaneye yapılan siber saldırı sonucu, kurumun günlük işlemlerinde ciddi aksamalar meydana geldi ve hastalar tahliye edilmek zorunda kaldı.

Hollywood Presbyterian Hastanesi’nin sistemini hackleyen siber saldırganların hastane yönetiminden sisteme tekrar giriş izni için fidye istediği öğrenildi. Çalışan ya da hasta bilgilerinin çalınıp çalınmadığı bilinmese de, olayın ardından FBI soruşturmaya el koydu. Hastanenin acil servisinin saldırıdan ciddi anlamda etkilendiği duyuruldu.

İLGİLİ HABER >> SİBER SUÇLAR ÇOCUK OYUNCAĞI OLDU

Basına bilgi veren bir yetkili kurum içerisinde e-posta hizmetlerinin devre dışı kaldığı için iletişimin faks aracılığıyla yapıldığını söyledi. Olay sonucunda ayakta tedavi edilmesi gereken birçok hastaya hizmet verilemediği de açıklandı. Daha önce hasta bilgilerini çalmak amacıyla hastaneleri hedef alan saldırganların bu kez sivillerin sağlığını etkileyecek boyutta bir siber saldırı düzenlemesi dikkat çekti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ


Verdiğiniz bilgiler 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır, sadece verdiğiniz talimat istikametinde kullanılacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.