Linkedin’deki ‘sahte e-Devlet sitesine’ dikkat!

Siber dolandırıcılar kariyer sitesi LinkedIn’i kullanarak binlerce kişiyi dolandırmaya çalıştı. E-Devlet sitesinin kopyasını yapan dolandırıcılar, LinkedIn üzerinden sahte sitenin reklamını yaptı. E-Devletin sahte bir kopyasını yapan dolandırıcılar kullanıcıları bu siteye çekerek kullanıcıların bilgilerini çalmayı hedefliyor.

Siber dolandırıcıların hedefinde bu defa online kariyer platformu LinkedIn var.

Daha önce Facebook ve Twitter üzerinden vatandaşları kandırmaya çalışan dolandırıcılar, bu defa LinkedIn’e reklam vererek sahte e-Devlet sitelerini öne çıkardı.

KREDİ KARTI İADESİNİ YEM OLARAK KULLANIYORLAR

Sabah’ta yer alan habere göre, devletin resmi e-Devlet hesabıyla aynı logoyu kullanan dolandırıcılar, ‘Bankaların kredi kartı iade işlemleri başlamıştır. İadenizi almak için yukarıdaki linke tıklayın’ mesajı ile vatandaşları tuzağa düşürmeye çalıştı.

E-Devletin sahte bir kopyasını yapan dolandırıcılar kullanıcıları bu siteye çekerek kullanıcıların bilgilerini çalmayı hedefliyor.

Ntv’de yer alan bilgiye göre bu amaç uğruna Linked’ın’e reklam veren dolandırıcılar, kullanıcılardan kredi kartı iadelerini almaları için bilgilerini girmelerini istiyor.

Kullanıcıların bu tuzağa düşmesi durumunda siber dolandırıcılar bu kişinin bilgilerini ele geçiriyor.

Siber dolandırıcılar linkedIn gibi sosyal ağ platformlarına reklam vererek binlerce kişiye ulaşmayı deniyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.