5 milyon dolar yatırım alan Picus Security’den bir ilk daha

Türkiye’den çıkarak siber güvenlik alanında küresel başarı yakalayan şirketlerden biri olan Picus Security yeni bir ilke daha imza attı. Alper Memiş, Aycan İrican, Süleyman Özarslan ve Volkan Ertürk tarafından kurulan şirket danışmanlık şirketi Gartner’ın Security and Risk Management 2019 raporuna “Cool Vendor” olarak girdi. Picus, Türkiye’den bu listeyi girmeyi başaran ilk şirket oldu.

Gartner, pazardaki trendleri dönüştürme potansiyeline sahip, yüksek teknoloji üreten şirketleri her yıl “Cool Vendors” raporlarında öne çıkartıyor.  “Cool Vendors in Security and Risk Management 2019” araştırma raporunda Picus siber güvenlik operasyonlarının etkin yürütülmesine farklı ve yenilikçi yaklaşımlar geliştirme alanında öne çıkan beş global firmadan biri seçilme başarısını gösterdi.

GEÇEN AY 5 MİLYON DOLAR YATIRIM ALMIŞTI

Güvenlik ürünlerini otomatize bir şekilde sürekli denetleyip güncel saldırılara ne kadar hazırlıklı olduğunu ölçmek için kullanılan Picus yazılımı siber tehditlerin engellenmesinde devreye girerek ürünlerin verimli bir şekilde çalışması için kritik bir rol oynuyor. Yedi binden fazla  atağın bulunduğu ve sürekli güncellenen siber saldırı veri tabanı ile Picus, kurumların yeni ortaya çıkmış bir siber saldırıya karşı çevikliğini artırıyor.

 

RSA’de Türk kahvesi: Picus Security standında neler yaşandı?

Picus geçtiğimiz ay Earlybird’den 5 milyon dolarlık A serisi yatırım alarak uluslararası başarılarına bir yenisini daha eklemişti.

2013 yılında kurulan ve ARGE faaliyetlerini Türkiye’de yürüten Picus’un, ABD ve İngiltere’de satış ofisleri bulunuyor. Türkiye’de Garanti-BBVA, Turkcell, Vodafone, ING Bank gibi referans müşterilerinin yanında, şirketin İtalya, İspanya, Singapur, Almanya ve Meksika’da finans, telekomünikasyon ve kamu sektörlerinde de müşterileri bulunuyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.