Snowden Türkiye’de ilk kez konuştu: ‘Bize sunulan dünyayı kabul etmek zorunda değiliz’

Türkiye’de siber güvenlik sektörünün en büyük etkinliklerden biri şüphesiz Innovera tarafından organize edilen SHIELD Güvenlik Konferansı. Bu yıl 3. düzenlenen konferans geçmiş yıllara göre çıtasını yükselterek önemli bir ismi konuk etti.

ABD Savunma Bakanlığından sızdırdığı belgelerle dünyanın gündemine oturan güvenlik uzmanı Edward Snowden SHIELD’de yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

Dijital dünyada güvenlik ve gizlilik alanındaki tecrübelerini paylaşan Snowden, ilk kez Türkiye’de sektör uzmanlarıyla bir araya geldi. “Yeni Jenerasyon Mahremiyet & Güvenlik İkilemi Nasıl Çözülecek?” başlıklı konuşması ile güvenlik uzmanı, dijitalleşme ile birlikte büyük bir önem kazanan mahremiyet ve güvenlik konularına ışık tuttuğu konuşmasında şunları dile getirdi: “Güvenlik problemlerinin her geçen gün arttığı karanlık bir dönemdeyiz. Bize sunulan dünyayı olduğu gibi kabul etmek zorunda değiliz. Dünyayı değiştirmek ve daha iyi bir yer haline getirmek için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Shield 2017 Siber Güvenlik Konferansı, “Dijital İnovasyon ile Gelen Güvenlik Riskleri: Güvenli Bir Dijital Gelecek İçin Stratejimiz Ne Olmalı” ve “Hayal mi Yoksa Gerçek mi? Siber Güvenlikte Yeni Nesil Otomasyon ve Geleceği” panelleriyle devam etti. Panellerde, dijital güvenlik riskleri ve çözüm stratejileri ele alındı.

Okan Bayülgen ve Burcu Bakdur’un sunuculuğunu üstlendiği ve Çırağan saray’ında gerçekleşen konferansta 900’ü aşkın katılımcı yer aldı.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.